Hradečtí Prokopovic sebrali Jíčínským týmům 6 pomocných bodů, ale na velké body to nestačilo

06.02.2018 20:24

Hradcké Áčko si dnes odehrálo v Jičíně zápasy s domácími týmy. Nejprve předehrávka 4. kola s R52 poté i s Steam Jičín. V úvodních dvojicích nastoupila za domácí tým Maruška Kolářová proti Jirkovi Machačovi, vedle pak Jirka Brumlich proti kapitánovi hostí. Maruška si zahrála svůj výborný standard, náš Jirka se ale ne a ne chytit. V plných to ještě ustál, ale ta dorážka a hlavně 14 díků. nakonec z toho byly body pro domácí za vítězství Marušky 265:190. Vedle souboj dvou Jiřích, ale tentokrát domácí na hostujícího kapitána neměl. V plných se ještě držel, ale dorážka vyzněla jasně pro hostujícího kapitána. Bodíky jdou do Hradce - 288:250. V půlce srovnáno, ale kuželky jsou domácích. Pak nastupuje Joska Pardubský proti kapitánu domácích, Láďovi, velde dmácí Čápa proti Aleně. Nebýt slabší první dráhy Josky, tak to mohlo dopadnout. Láďa si udělal náskok 19 kuželek, po výměně drah už to jen hlídal. Vedle Alena do půlky o kuželku lepší, po výměně drah zpočátku boj v každém hodu, ale Čápa spěchal a tak nakonec s Alenou prohrává i druhou dráhu, celkově 236:244. A proto jak v nadpise, Prokopovic berou domácím čtyři pomocné body, ale kuželky jdou za domácími. Celkově 8:4, v kuželkách 1026:975.

Druhé utkání bylo utkáním druhého kola, tedy domácí Steam proti Hradeckému Áčku. Na úvod stejná dvojice hradeckých, ale na opačných drahách, domácí postavili proti kapitánovi hostí Sašu Řehořka, proti Jirkovi Machačovi pak Zuzanu Pavlatovou. Zuzka taky zahrála svůj standard, Jirka se zlepšil, ale na Zuzku to nestačilo. Body pro domácí - 250:223. Vedle sebevědomý Saša v půlce proti Jirkovi lepší o dvanáct kuželek, ale výměna drah mu neprospěla. Zklamal v dorážce (27), naopak hostujícímu kapitánovi dorážka sedla (50) a otáčí zápas ve svůj prospěch, vítězí 258:243. Opět 2:2. kuželky ale ve prospěch domácích - +12. Pak ale přišli domácí se svými dotahováky. Láďa Pavlata nastupuje proti Karlovi Černíkovi. Druhý Láďa domácích proti Joskovi Pardubskému. Kája první dráha výborně, má náskok 25 kuželek, výměna drah však Kájovi neprospívá. Prvních 6 hodů, shozeno 16 kuželek. No hrůza, a tak Láďa se chytil příležitosti a stahuje seč mu síly stačí, pak se ale i Karel chytil a už z toho byl souboj v každém hodu. Karel na existenci ujíždí, Láďa hází hrcku a je vymalováno. Kája prohrává v poměru 248:255. Vedle Láďa Řehák se ale do našeho Josky pouští od samého začátku. Joska s ním drží krok jen v plných, ale dorážka jasně pro Láďu. V půlce 147:127. Ani výměna drah na tom nic nezměnila. Láďa jede jak motorová pila a nakonec nejlepší výkon zápasu. Vítězí 304:252. Celkově pro Steam 10:2, v kuželkách 1052:98.

Tak jako Draci odjeli z HK bez bodu, tak HKA odjíždí bez bodu z Jičína. Ale jinak odehráno v příjemném prostředí, a o to vlastně v této soutěži jde. -jipr-